Lajme

Vazhdon ndalimi i fluturimeve Zvicër-Kinë

Lufthansa Group, e cila përfshin Zvicrën, njoftoi se po zgjat anulimin e fluturimeve për në Pekin, Shangai, Nanjing, Shenyang dhe Quingdao deri më 28 mars 2020

Një pezullim i mëparshëm vazhdoi deri më 9 shkurt, i cili më pas u zgjat deri më 29 shkurt 2020.

Linja ajrore po ofron kthim falas ose rekursim për fluturime drejt / nga territori i Kinës.

Fluturimet drejt dhe nga Hong Kongu do të vazhdojnë por do të zvogëlohen, tha linja ajrore, përcjell albinfo.ch.

Shumë vende po vendosin kufizimet e hyrjes për pasagjerët që kanë qenë në Kinë brenda dy javëve të fundit. Kjo mund të vlejë edhe për pasagjerët me pasaporta të Republikës së Kinës, tha linja ajrore.

Kufizimet e hyrjes ndryshojnë nga një vend në tjetrin. Disa gjithashtu përfshijnë Hong Kong, përcjell tutje albinfo.ch.

Air China, e cila ka fluturime direkte midis Gjenevës dhe Pekinit, vazhdon të fluturojë midis Zvicrës dhe Kinës kontinentale. Numrat e fluturimeve janë CA 861 (Pekin në Gjenevë) dhe CA 862 (Gjenevë deri në Pekin). Këto fluturime zhvillohen katër herë në javë.