Kosova

Vdes në Finlandë 34-vjeçari nga Mitrovica

Ka vdekur në moshën 34-vjeçare Rexhep Sadikaj nga Mitrovica, i cili aktualisht po jetonte në Finlandë, përcjell albinfo.ch.

I ndjeri ishte pronar i byrektores, ndër më të njohurat në Mitrovicë.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit në rrjete sociale.

“Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi! Të dashur familjarë, miq e dashamirë, me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot u nda nga jeta i shtrejti nipi ynë i dashur, Rexhep Xhemajl Sadikaj. Për varrimi ju njoftojmë me kohë. Zoti të Mëshiroftë me Gradën e Xhehnetin më të lartë!”, thuhet në njoftim.