Lajme

Video: A është e mundur, vetura në shkallët e rrugëve në Cyrih

Një video në Facebook ka zgjuar shumë reagime

Zvicra njihet si një shtet ligjor dhe që respekton rregullat në maksimum, sidomos në komunikacion.

Por, ngjarjet interesante nuk mungojnë. Një video në Facebook ka zgjuar shumë reagime, përcjell albinfo.ch.

Një lexuese ka shpërndarë në faqen polizeiticker.ch një video, ku shihet një veturë duke vozitur në shkallët e një rruge në Cyrih.

Sipas kësaj lexueseje, ngjarja ka ndodhur më 7 shtator. Video ka marrë reagime të shumta, se kjo nuk mund të ndodhë në Zvicër, nuk është e vërtetë, apo edhe duke komentuar se si mund të ndodhë kjo?

Gjykoni vetë