Gjuha

Viti i ri shkollor po fillon, regjistroni fëmijët në shkollën shqipe

Të hënën, më 21 gusht 2017, fillon viti i ri shkollor 2017/18.

Informohen të gjithë prindërit shqiptarë në kantonin e Cyrihut, të cilët dëshirojnë t’i lajmërojnë fëmijët e tyre në mësimin plotësues në gjuhën shqipe se këtë mund ta bëjnë në adresën e mëposhtme:

Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë (LAPSH) “N. Frashëri” për kantonin e Cyrihut zhvillon mësimin në këto pika shkollore:
Në qytetin Zürich:
Zürich- Limmattal,
Zürich – Glattal,
Zürich – Schwamendingen
Zürich – Waidberg

Në vendet tjera në kantonin e Cyrihut:
Affoltern am Albis, Bassersdorf, Bülach, Embrach, Kloten, Opfikon
Rafz, Rorbas, Wallisellen, Niederglatt, Niederhasli, Oberglatt, Dietikon
Schlieren, Wetzikon, Horgen, Langnau a. Albis, Thalwil, Dübendorf
Uster, Volketswil, Brüttisellen
Në qytetin Winterthur
Winterthur – Seen – Mattenbach
Winterthur – Stadt – Töss
Winterthur – Veltheim – Wülflingen

Lajmëroni fëmijët tuaj në mësimin plotësues në gjuhën shqipe!

Për çdo pyetje e paqartësi mund të na shkruani në këtë faqe.

Ju mirëpresim!

regjistroni fëmijët në shkollën shqipe