Lajme

Cédric Wermuth për Vjosa Osmanin: “një politikane model për të gjithë ne”

Ne ishim - përsëri - të mahnitur nga aftësia e saj e analizës, qartësia në vizionin e saj politik dhe energjia dhe forca në punën e saj - një udhëheqëse e vërtetë dhe një model për të gjithë ne", ka shkruar Wermuth

U.d e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit të saj zyrtar në Zvicër është pritur nga Cédric Wermuth, bashkëkryetar i Partisë Socialdemokrate dhe deputet i Këshillit Kombëtar (Parlamentit) të Zvicrës.

Wermuth është po ashtu bashkëkryetar i Grupit Parlamentar të Miqësisë Zvicër-Kosovë, shkruan albinfo.ch.

“Sot pata nderin e madh të pres një takim përmes grupit parlamentar të miqësisë Zvicër – Kosovë dhe shoqes time zonjës Presidente Vjosa R. Osmani. Ne ishim – përsëri – të mahnitur nga aftësia e saj e analizës, qartësia në vizionin e saj politik dhe energjia dhe forca në punën e saj – një udhëheqëse e vërtetë dhe një model për të gjithë ne”, ka shkruar Wermuth, përcjell albinfo.ch.

Për më tepër ai shtoi se do të jenë gjithmonë duke luftuar në anën e popullit kosovar.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI