Lajme

Vojvoda shpejtë do të jetë tek Torino

Është vetëm çështje kohe kur Mërgim Vojvoda do të zyrtarizohet si futbollist i Torinos.

Ai ka mbërritur sot në Torino për të kompletuar transferimin te skuadra e Serie A, transmeton KOHA.

Gianluca di Marzio raporton se për shërbimet e tij Tirana i ka paguar Standard Lieget rreth 5.5 milionë euro plus bonuset.

Mbrojtësi i krahut është shprehur shumë i lumtur për këtë lëvizje të tij.

“Jam duke shikuar përpara që të bashkohem me ekipin dhe të filloj këtë sfidë të re. I përshëndes të gjithë tifozët e Torinos. Jam shumë i lumtur të jem këtu”, ka thënë Vojvoda, sipas Tuttomercatoweb.