Futboll

Xhaka e Shaqiri startojnë me Zvicrën kundër Bjellorusisë

Stadiumi “Kybunpark” në St. Gallen do të jetë nikoqir i përballjes së sotme mes Zvicrës e Bjellorusisë në kuadër të kualifikimeve në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Në ndesbjen e cila nis në ora 18:00 trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare, ku Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë titullarë.

Formacionet:

Zvicra (4-2-3-1): Sommer; Rodriguez, Akanji, Schar, Lotomba; Xhaka, Freuler; Steffen, Sow, Shaqiri; Itten.

Bjellorusia (4-3-3): Ignatovich; Karpovich, Volkov, Politevich, Polyakov; Ebong, Bocherov, Korzun; Bakhar, Kontsevoy, Malkevich.