Lajme

Xhaka: Një gol, tre pikë, lojë e shkëlqyer

Arsenali ka fituar me rezultat të thellë 4-0 përballjen e tyre në shtëpi ndaj Norwich City, të vlefshme për javën e 32-të në Ligën Premier.

Granit Xhaka ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të folur rreth fitores së sotme të Arsenalit.

Golat në këtë fitore të Arsenalit i shënuan Pierre-Emerick Aubameyang (33’, 67’), Granit Xhaka (37’) dhe Cedric Soares (81’).

Pas fitores dhe golit të shënuar, ka reaguar edhe ylli me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka.

Xhaka ka shfrytëzuar profilin e tij privat në Facebook për të folur rreth fitores dhe golit të shënuar.

“Një gol, tre pikë. Kjo ishte një lojë e shkëlqyer! Fitore e rëndësishme, Vazhdoni kështu!” ka shkruar ai.

One goal, three points. That was a great game! Keep up the good work #GX34 #xhakaboom #L&A ⚽️💥💪🏻 ——————————-Ein Tor, drei Punkte. Wichtiger Sieg. Geiles Spiel! Weiter so!

Publiée par Granit Xhaka sur Mercredi 1 juillet 2020


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI