Lajme

Xhaka te Milani, përfundon çdo gjë

Milani ka qenë e interesuar për futbollistin kosovar, Granit Xhaka mirëpo sipas raportimeve të fundit futbollisti nuk do të largohet nga klubi anglez.

Pasi ishte kritikuar nga tifozët dhe paraqitjet jo shumë të mira, ka pasur raportime për transferimin e tij, mirëpo duket se çdo gjë ka përfunduar.

Kjo po besohet se është duke ndodhur për shkak të ardhjes së Artetas si trajner, i cili ka pranuar se e ka dëshiruar në skuadër Xhakën edhe gjatë kohës kur Arteta ishte në Manchester City, shkruan indeksonline, përcjell albinfo.ch.