Futboll

Xherdan Shaqiri po largohet nga Liverpool-i

 Por jo nga Premier Liga

Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri, do të ndërrojë ambient gjatë merkatos verore. Ai është në kërkim të një aventure të re.

Sipas “Daily Mail”, Shaqiri do të vazhdojë të mbetet në Premier Ligë. Kjo pasi skuadra e Newcastle po e mendon transferimin e ri.

Me pronarët e rinj, Newcastle po kërkon të krijojë një skuadër stabile me lojtarë kualitativë. Ata besojnë se Shaqiri ka përvojën dhe kualitetin e duhur për skuadrën e tyre./Albinfo.ch