Lajme

Ylli i tenisit, Roger Federer, po planifikon rikthimin e tij

Ylli i tenisit ka hyrë zyrtarisht në turneun e Swiss Indoors Basel

Roger Federer synon të rikthehet në tenis pas më shumë se një viti pushim, duke luajtur turneun në Swiss Indoors në tetor, njofton albinfo.ch.

Në një ngjarje në Bazel, u njoftua nëpërmjet një deklarate të postuar të martën se 20 herë kampioni i Grand Slam “ka hyrë zyrtarisht në turne dhe do të shfaqet në listën e hyrjes me renditjen e mbrojtur ATP” në numrin 9.

Agjenti i tij, Tony Godsick, konfirmoi planin e Federer për Associated Press.

Ndeshja e parë e Federer atje është planifikuar për 25 tetor, sipas faqes së internetit. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI