Futboll

Yverdon në Superligën e Zvicrës

Yverdon ka siguruar hyrjen në Superligën zvicerane për edicionin e ardhshëm

Yverdon është skuadra që do të garojë në Superligën zvicerane në edicionin e ardhshëm 2023/24, shkruan albinfo.ch.

Në ndeshjen e fundit ka fituar si mysafir ndaj Wil me rezultat 0:2, ku shënuan Getaz dhe Beyer. Pas 36 ndeshjeve, Yverdon grumbulloi 66 pikë, me 20 fitore, gjashtë barazime dhe dhjetë humbje.

Festa shpërtheu në fund kur Yverdon siguroi vendin e parë në Challengeu League.