Lajme

Zelanda e Re, vetëm një rast me Covid në 24 orë

Zelanda e Re është nga të paktat shtete që situatën me pandemi e ka menaxhuar mirë dhe pa raste të shumta, transmeton albinfo.ch.

Sipas autoriteteve shëndetësore nga ky shtet, thuhet se në 24 orët e fundit Zelanda e Re ka regjisturar vetëm një rast me infektim Covid.

Statistikat në këtë shtet për virusin korona janë shumë të pakta. Deri më tani i gjithë shteti ka 2,040 infektime gjithsej, që nga fillimi i pandemisë. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI