Lajme

Zjarri në një klub nate në Stamboll lë të paktën 15 të vdekur

Të paktën 15 persona humbën jetën në një zjarr që shpërtheu në një klub nate në një ndërtesë 16-katëshe në Beşiktaş, ndërsa mbi 13 persona mbetën të plagosur, përcjell albinfo.ch.

Referuar mediave të vendit, gjashtë prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Zjarri, për shkaqe të panjohura, shpërtheu në një ndërtesë në rrugën Gündoğdu në Gayrettepe Yıldız Posta Avenue.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur ekipet zjarrfikëse, mjekësore dhe policore.