Lajme

Zvicër: Drita kalon në epërsi ndaj Inter d’Escaldesit

Xhevdet Shabani shënon eurogol

Është bërë e ditur se klubi futbolistik i Kosovës Drita dhe kampioni i Andorrës, Inter d’Escaldes po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së fazës preliminare të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve, shkruan albinfo.ch.

Duhet theksuar se ndeshja po zhvillohet në Nyon të Zvicrës dhe skuadra e Dritës ka kaluar në epërsi në minutën e 22’ të ndeshjes. Golin për ‘bardhekaltërit’ e ka realizuar Xhevdet Shabani një supergol nga distanca. /Albinfo.ch