Lajme

Zvicra dhe shqiptarët sot nisin aventurën në “Euro 2020”

Sot është dita e dytë e ndeshjeve në Kampionatin Evropian “Euro 2020”, ndërkohë, të premten mbrëma filloi spektakëli i Evropianit, me Italinë që shënoi fitore 3-0 ndaj Turqisë në ndeshjen e raundit të parë në Grupin A, transmeton albinfo.ch.


Në kuadër të këtij grupi, sot luan edhe Zvicra e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit e Admir Mehmedit. “Helvetikët” nga ora 15:00 takohen me Uellsin në stadiumin olimpik në Baku të Azerbejxhanit.