Futboll

Zvicra e gjashta në botë

Përfaqësuesja e Zvicrës fitoi dy miqësoret e zhvilluar muajin e kaluar, duke u ngritur për dy vende, dhe nga pozita e tetë, tani ndodhet në atë të gjashtë

Zvicra është ngritur për dy pozita në renditjen e re të FIFA-s, dhe tani ndodhet në vendin e gjashtë shkuan albinfo.ch.

Përfaqësuesja e Zvicrës fitoi dy miqësoret e zhvilluar muajin e kaluar, duke u ngritur për dy vende, dhe nga pozita e tetë, tani ndodhet në atë të gjashtë.

Zvicra kishte mundur Greqinë me golin e vetëm nga Blerim Xhemaili, derisa më pas shënoi fitore bindëse 6:0 ndaj Panamasë, ku një gol shënoi Xhemaili dhe një Granit Xhaka nga penalltia.

Vendi i parë mbahet nga Gjermania, duke u pasuar nga Brazili, Belgjika, Portugalia dhe Argjentina.