Lajme

Zvicra kalon shifrën mbi 10 mijë të infektuar brenda 24 orëve

BAG: Gjatë 24 orëve të fundit, raportohen 10,466 raste të reja dhe 22 viktima nga Covid

Në 24 orët e fundit, 10,466 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 66130. BAG raporton gjithashtu 22 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 140 persona të tjerë u shtruan në spital.

Kjo është afër rekordit prej 10,562 në 2 nëntor 2020. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI