Futboll

Zyrtare: Shqipëria dhe Kosova do luajnë në Cyrih

Tashmë është zyrtare. Sipas FSHF Shqipëria dhe Kosova do përballen në një ndeshje miqësore në Cyrih të Zvicrës.

Tashmë është zyrtare. Sipas FSHF, Shqipëria dhe Kosova do të përballen në një ndeshje miqësore në Cyrih të Zvicrës.

Loja do të zhvillohet në 29 maj me fillim në ora 20:00. Pesë ditë më vonë kuqezinjtë do luajnë më 3 qershor kundër Ukrainës, informon albinfo.ch.

Mediat zvicerane flasin për një “duel vëllezëror” dhe një test i rëndësishëm për dy përfaqësueset.