CH-Ballkani

25 mijë qytetarë nga Kosova kalojnë fundjavën në Shqipëri

Rreth 25 mijë qytetarë nga Kosova kanë vendosur t’i kalojnë pushimet e fundjavës në Shqipëri. Ky numër është regjistruar vetëm të shtunën në mëngjes në pikën kufitare të Morinës

Qytetarët e Kosovës si destinacionin numër një për t’i kaluar pushimet e kanë bregdetin shqiptar.

Në tre muaj sa është sezoni turistik një numër i madh i qytetarëve nga Kosova vendosin t’i kalojnë pushimet në Shqipëri.

Edhe këtë fundjavë, që në orët e para të mëngjesit, rreth 25 mijë qytetarë kosovarë kaluan doganën e Morinës për të pushuar në Shqipëri, raporton “TCH”.

Në kufi, pavarësisht fluksit të lartë nuk pati pritje të gjata. Policia kufitare ka rritur edhe numrin e punonjësve për të mos krijuar anomali, ndërsa rruga e Kombit monitorohet nga policitë e dy shteteve, përcjell albinfo.ch.

Përkundër fluksit gjithnjë në rritje, kontrollimi gjatë kalimit të kufirit në Morinë bëhet në mënyrë efikase si nga policia kufitare, ashtu edhe nga doganierët.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/25-mije-qytetare-nga-kosova-kalojne-fundjaven-ne-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.