Fun

Agim Agushi thyen rekordin botëror në Dubai

Deri më tani Agushi ka thyer 21 rekorde botërore në disiplina të ndryshme, derisa gjithashtu ka hyrë edhe në Librin e Rekordeve të Guinisit

Xhongleri Agim Agushi është i njohur për rekorde me top, derisa kësaj radhe ka thyer edhe një rekord në Dubai të Emirateve Arabe, shkruan albinfo.ch.

 

Ai ka thyer rekordin botëror me vozitje të veturës kabriolet me top në kokë, 510 metra.

 

Deri më tani Agushi ka thyer 21 rekorde botërore në disiplina të ndryshme, derisa gjithashtu ka hyrë edhe në Librin e Rekordeve të Guinisit.

 

Ai ka pasur të thyejë edhe një rekord, duke xhongluar me top në kokë mbi deve, megjithatë, për shkak të erërave të forta është anuluar për t’u zhvilluar një ditë tjetër.

 

Agushi ka paralajmëruar se do të tentojë të thyejë edhe një rekord në Piramidën e Keopsit në Egjipt.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/agim-agushi-thyen-rekordin-boteror-ne-dubai/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.