Sporti

Fotolajm nga protesta për lirimin e Ramush Haradinajt

Fotolajm nga protesta për lirimin e Ramush Haradinajt në Colmar, të mbajtur sot prej orës 14.00

 

Qindra shqiptarë kanë protestuar sot para gjykatës franceze në Colmar për lirimin e Ramush Haradinajt. 

Haradinaj do të paraqitet më 6 prill për herë të tretë para trupit të gjykatës franceze, ku pritet vendimi i autoriteteve franceze për lirimin e tij.

Haradinaj është ndaluar në fillim të janarit nga autoritetet franceze me urdhërarrest të autoriteteve serbe. 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/fotolajm-nga-protesta-per-lirimin-e-ramush-haradinajt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.