Lajme

Panairi i Punës në Prishtinë

Ministri Abrashi ka thënë se dy mijë vende të lira të punës do të jenë për qytetarët e Kosovës

 

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi u ka bërë thirrje të gjithëve që të marrin pjesë në Panairin e Punës në Prishtinë, që do të mbahet sot (më 19), shkruan albinfo.ch.

 

Ministri Abrashi ka thënë se dy mijë vende të lira të punës do të jenë për qytetarët e Kosovës. Ai ka theksuar se në panair do të marrë pjesë edhe Agjencioni i Punësimit i Gjermanisë.

 

“Panairi i Punës. Mos e leni pa dal. Mbi 2000 vende të lira pune. Mundësi e mirë të takoni punëdhënësin e juaj të ardhshëm, të konsultoheni me këshilltarët e punësimit dhe të siguroni kontrata atraktive. Agjencioni i Punësimit i Gjermanisë gjithashtu do të jetë prezent në panair”, ka shkruar Ministri Abrashi.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/panairi-i-punes-ne-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.