Receta Gatimi

Pure (pire) e përzier

pure pire e perzierPërbërësit

•       6 patate,
•       1/2 kg spinaq,
•       4 karota të mëdha,
•       3 thelpinj hudhre,
•       120 gr gjalpë,
•       kripë,
•       piper.

Përgatitja:

Qërohen dhe zihen patatet në ujë të njelmët.
Veçantë zihen në ujë të njelmët karotat e pastruara.
Në enë me pak gjalpë të nxehtë hidhen thelpinjtë e hudhrës dhe, sa ta lëshojnë aromën, hidhet spinaqi i grirë, për t’u zier gjersa të avullojë lëngu, të cilin e lëshon spinaqi gjatë zierjes.
Patatet e ziera shtypen në pure të lëmuar.
Përzihen një lugë gjalpë dhe qumësht i vakët.
Gjithashtu edhe karotat e ziera shtypen në pure duke i shtuar gjalpë.
Kallëpi për kuglof lyhet me gjalpë dhe aty vendoset pureja e patateve.
Pasi të shtypet mirë, ena përmbyset në enë të nxehtë, ku do të shërbehet pureja.
Përreth vihet pureja e spinaqit, kurse mesi mbushet me pure karote ose perime të ziera të kaluara në gjalpë.
Zbukurohet me majdanoz ose kopër të freskët.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/pure-pire-e-perzier/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.