Jeta në Zvicër

Rrëzohet një aeroplan i vogël në Bernë

Vetëm disa qindra metra nga Aeroporti Belp të Bernës është rrëzuar një avion i vogël. Vetëm piloti (44) që shte i vetëm në bord ishte lënduar.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës në 12:45, thotë policia kantonale e Bernës. Aeroplani u rrëzua në një fushë shumë afër aeroportit, Belp. Aksidenti ka ndodhur në fluturim  e sipër për në aeroport kur avioni është përplasur mbi çatinë e një ndërtese, përcjell albinfo.ch.

Aeroplani ishte i tipit Robin DR400 / 180R.

Ishte vetëm piloti në bord dhe ai u shpëtua nga punëtorët e shpëtimit nga kabina dhe ishte dërguar në spital me Rega..

Shkaku i aksidentit dhe rrethanat e tjera të aksidentit ende nuk janë bërë të njohura nga policia.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/rrezohet-nje-aeroplan-i-vogel-ne-berne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.