Ëmbëlsira

Sheqerpare

Përbërësit:

•       1 gotë gjalpe (të zbutur)
•       3 gota uji-miell
•       1 vezë kokërr, dy të verdha
•       Pak vanile
•       1 gotë sheqer

Përbërësit për sherbetin:

•       1 gotë e gjysmë ujë
•       2 gota sheqer

Përgatitja:

Brumi përgatitet njëlloj sikurse për biskota, d.m.th rrihet gjalpi me sheqer, i shtojmë vezët pjesë-pjesë, duke i rrahur vazhdimisht, i hedhim miellin e situr dhe i përzirë me sodë.
E bëjmë brumin, e prejmë në forma ose në mungesë të tyre e bëjmë me dorë në formë të rrumbullakët, dhe i vëjmë në tavë-tepsi me pak yndyrë.
Lihen të piqen në 20-25 min në temperaturë 180°C, dhe më pas hiqen nga furra.
Pasi të jenë ftohur pak, i hedhim sherbetin e aromatizuar me vanile, të përgatitur  më herët.
Duhet të kemi kujdes, të mos e hedhim sherbetin e nxehtë, në mënyrë që të mos qullosen sheqerparet!

 

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sheqerpare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.