Lajme

13 këngët e Rita Orës, hite me miliona dëgjime në Spotify

Artistja me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është një nga këngëtaret më të suksesshme shqiptare, transmeton albinfo.ch.

Diskografia e saj është e pasur me këngë të shumta, ku shumica prej të cilave janë hite me miliona dëgjime në të gjitha platformat muzikore.

13 nga këngët e saj kanë tejkaluar shifrën prej 100 milionë dëgjimesh, në atë që njihet si platforma më e madhe muzikore në botë, “Spotify”.

Lista kryesohet nga kënga “Lonely together”, që ka mbi 549 milionë dëgjime dhe ndiqet nga “Your Song” me 520 milionë dhe “Anywhere” me 450 milionë. /Albinfo.ch

May be an image of 1 person dhe text that says 'congratulations on all these songs having 100 million + streams queen @RitaOra 1.-Lonely Together: 549,302,9 2.-Your Song: 520,548,594 3.-Anywhere: 450,030,429 -Let You Love Me: 413,802,3 5.-Black Widow: 402,125,092 6.-For You: 342,503,478 7.-Ritual: 297,595,131 8.-Carry On: 243,756,004 9.-R.I.P.: 180,699,923 10.-Girls: 177,661,832 @rtaogs_ @nitaogs_ontour'


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI