Kosova

Kështu e uroi Rita Ora festën e flamurit

Personazhe të njohura nga bota e artit uruan popullin shqiptar për 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ndërsa nuk munguan urimet as nga këngëtaret shqiptare me famë botërore.

Pas Ava Max e Dua Lipës, edhe këngëtarja kosovare, Rita Ora, ka postuar disa fotografi në profilin e saj në rrjetin social “Instagram”.

Këngëtarja shqiptare postoi dy fotografi, një nga fëmijëria, ku shihet me plis në kokë dhe jelek me flamurin kombëtar. Ndërsa foto e dytë është shkëputur nga videoklipi i këngës “Big”, në të cilin ajo u shfaq me veshje kombëtare.

“Urime dita e flamurit, gëzuar Dita e Pavarësisë Shqipëri”, ka shkruar Rita Ora.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI