Muzikë

Rita Ora shënon suksesin e “Shine Ya Light”

"E lumtur ta xhiroja këtë video në Kosovë"

Pas disa vjetëve realizimi të projektit ‘Shine Ya Light’, Rita publikoi në InstaStory disa pamje nga klipi i xhiruar në Kosovë, duke shkruar: “Gëzuar ditëlindjen ‘Shine Ya Light’”, përcjell albinfo.ch.

Rita Ora këtë këngë e kishte xhiruar para nëntë vjetëve në Kosovë, duke shkëptur kështu imazhe të Kosovës në tërë botën.

Këngëtarja shqiptare ka kujtuar lansimin e kësaj kënge, që e kishte realizuar në vitin 2012 dhe, edhe në këtë përvjetor ajo nëpërmjet rrjeteve sociale ua kujtoi ndjekësve prejardhjen e saj nga Kosova.