Lajme

14 të vdekur dhe 685 raste me COVID-19 në Kosovë

14 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë nga COVID-19, ndërkaq janë regjistruar 685 raste.

Këto rezultate kanë dalë nga 4.742 mostra të marra.

Numri total i rasteve pozitive është 95.341, nga 456.664 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.948 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 788 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 79.490 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.903.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI