Futboll

3 ndeshje, 5 gola nga futbollistët shqiptarë

Arlind Ajeti, Shkëlqim Demhasaj, Bastien Toma dhe Benjamin Kololli shënuan të mërkurën mbrëma

Futbollistët shqiptarë edhe një herë janë treguar shumë të rëndësishëm dhe vendimtarë në skuadrën ku luajnë, shkruan albinfo.ch.

Në tri ndeshje të zhvilluara në mesjavë, futbollistët shqiptarë kanë shënuar plot pesë gola.

Baseli mundi Luzernin 3:2, ku tre gola erdhën nga futbollistët shqiptarë. Për Baselin nga fillimi luajtën Edon Zhegrova dhe Albian Ajeti, ku Ajeti shënoi për 3:0 në minutën e 47-të, derisa në pjesë e parë u inkuadruar edhe Taulant Xhaka. Për Luzernin dy gola i shënoi sulmuesi i Kosovës, Shkëlqim Demhasaj, kurse nga fillimi u paraqit edhe Idriz Voca, shkruan tutje albinfo.ch.

 

Zurichu mundi Thunin me rezultat 3:0, derisa golin e parë e shënoi Benjamin Kololli nga penalltia. Mirlind Kryeziu luajti për 90 për Zurichun.

 

Sioni mundi Xamaxin me rezultat 1:0, ku golin e vetëm e shënoi mesfushori Bastien Toma, duke i siguruar tri pikë shumë të rëndësishme skuadrës së tij. Toma realizoi në minutën e 90-të.