Lajme

346 raste me Covid-19 dhe katër viktima në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar katër raste me fatalitet si pasojë e koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe janë kryer 2.317 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 346 qytetarë, prej tyre më së shumti në Tiranë- 146.

Janë 5.982 pacientë aktivë me COVID 19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 156 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 4 humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: Dy qytetarë nga Fieri 59-77 vjeç, një qytetar 79 vjeç nga Korça dhe një qytetar nga Tirana 85 vjeç.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë konfirmuar 202.641 raste, prej tyre 193.533 janë shëruar, 5.982 janë aktive, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 3.126 pacientë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI