Kosova

Të paktën tre të vrarë në Deçan

Ka shkuar në katër numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në drejtim të një autobusi në fshatin Gllogjan.

Në vend të ngjarjes kanë vdekur shoferi dhe konduktori i autobusit, ndërsa më vonë, si pasojë e plagëve, edhe dy të rinj, të lindur më 2003, përkatësisht 2004.

Gjendja e dy të plagosurve të tjerë është stabile.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI