Futboll

6 futbollistë nga Superliga e Zvicrës ftohen nga Challandes

Benjamin Kololli, Mirlind Kryeziu, Arbenit Xhemajli, Idriz Voca, Hekuran Kryeziu dhe Edon Zhegrova aktivizohen në skuadrat zvicerane

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 kundër Bullgarisë, më 25 mars, përcjell albinfo.ch.

Për herë të parë pjesë e Kosovës të jetë Florent Hasani, anëtar i deritashëm i Kombëtares U21 dhe pjesë e skuadrës hungareze, Diosgyori, derisa në emëroren e Challandes janë rikthyer Bersant Celina dhe Bernard Berisha.

Edhe në këtë grumbullim nuk mungojnë futbollistët nga Zvicra.

Janë gjashtë futbollistë që luajnë në Superligën e Zvicrës që janë ftuar nga Kosova.

Benjamin Kololli, Mirlind Kryeziu, Arbenit Xhemajli, Idriz Voca, Hekuran Kryeziu dhe Edon Zhegrova aktivizohen në skuadrat zvicerane.