Kosova

Abdixhiku: Të tërhiqet ndryshimi i Ligjit për zgjedhjet, ose shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka mbajtur një konferencë për medie, pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, ku kjo Qeveri dërgoi në Kuvend propozimet sa i përket Ligjit për Zgjedhjet në Republikën e Kosovës, që t‘u mundësohet mërgatës votimi në ambasada dhe në konsullata.

Ai ka thënë se nëse nuk tërhiqet propozimi i ndryshimit për Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme, kryeministri Albin Kurti do ta çojë vendin në zgjedhje.

 

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI