Lajme

Aksident: Humb jetën basketbollisti Kobe Bryant

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant

Ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka ndërruar jetë pas rrëzimit të helikopterit në Kalifornia të Shteteve të Bashkuara.

Mediat e huaja shkruajnë se Kobe Bryant ka vdekur në moshën 41-vjeçare nga një përplasje helikopteri që ndodhi në Los Angeles, sipas TMZ. Historia është akoma në zhvillim.

Sipas asaj që shkruan gjermania “Bild”, shkak është bërë rrëzimi i helikopterit me të cilin po udhëtonte ish-ylli i NBA-s.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur nlë Kaliforni, ku 41-vjeçari po udhëtonte së bashku me 4 persona të tjerë në bordin e helikopterit të tij privat.

Bashkë me të kanë gjetur vdekjen edhe anëtarët e tjerë të ekuipazhit.

Për fat të mirë, në bord nuk kanë qenë bashkëshortja e Bryant dhe 3 vajzat e tij.

Kobe Bryant është një ndër emrat më të mëdhenj të basketbollit botëror. Ai luajti për dy dekada me Los Angeles Lakers duke fituar pesë tituj NBA dhe duke qenë 18 herë pjesë e All-Stars Game.

Ai u tërhoq nga basketbolli aktiv në vitin 2016. 

 

Image result for kobe bryant