Bota

Aksident i rëndë në Angli, një i vdekur dhe 19 të lënduar

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë lënduar pas një aksidenti mes një autobusi dykatësh dhe dy makinave.

Mbi 15 punëtorë të shërbimit të emergjencës janë të pranishëm në vendin e ngjarjes në Newport, Angli, me tri ambulanca ajrore të thirrura nga fqinjët.

Deri tani 19 persona janë dërguar në spital – duke përfshirë katër pacientë të dërguar me helikopter.

Policia mbylli rrugën për të gjitha hyrjet, shkruan AlsatM, përcjell albinfo.ch.

Hetuesit e aksidenteve po punojnë aktualisht në vendngjarje për të përcaktuar shkakun.