Kosova

Aksident trafiku në Hungari, humb jetën 26-vjeçari nga Kosova me vendbanim në Austri

Në një aksident trafiku në Hungari ka mbetur i vdekur i riu Liridon M., me prejardhje nga Kosova dhe vendbanim në Graz të Austrisë, njofton Albinfo.ch.

Sipas familjarëve, të cilët e dhanë lajmin, Liridoni ishte duke ardhur për në Kosovë.

Postimi i familjarëve:

Me hidhërim të madh ju njoftojmë ndarjen nga jeta për shkak të një aksidenti fatal me makinë të nipit tim, Liridonit 26- vjecar.

Liridoni ishte duke u kthyer në Kosovë, por për fat të keq aksidenti i natës, i ndodhur në Hungari, i mori jetën në moshë fare të re. Do t’ju lajmërojmë për varrimin”.