Lajme

Albin Kurti merr përkrahje të fuqishme nga deputetët e Bundestagut

Në konferencë dy ditore nga Kosova, përveç kryeministrit Kurti, kanë marrë pjesë edhe zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca dhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Është bërë e ditur se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim me deputetët e Bundestagut, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Kurti ka shkruar se ka marr përkrahje nga Gjermania, duke shtuar se ajo është aleati i shkëlqyer dhe mbështetësi më i madh i Kosovës.

“Në ditën e fundit në Konferencën e Sigurisë në Munih, pata kënaqësinë të takohem me deputetët e Bundestagut, Patrick Sensburg, Tobias Lindner, Fritz Felgentreu, Jurgen Hardt dhe Ralph Brinkhaus. Gjermania është një aleatë i shkëlqyer dhe mbështetës i Kosovës. Ata uruan më të mirat për qeverinë tonë të re dhe ofruan mbështetjen e tyre”, ka shkruar Kurti në Tëitter.

Konferenca e Sigurisë në Munih është mbajtur dy ditë ku kanë marr pjesë shumë vende të botës, e në mesin e tyre edhe Kosova.

Në këtë konferencë dy ditore nga Kosova, përveç kryeministrit Kurti, kanë marrë pjesë edhe zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca dhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi. /Albinfo.ch

Postimi i tij

On my last day at I had pleasant meetings with members of @Bundestag @PatrickSensburg, @tobiaslindner, @fritzfelgentreu, @juergenhardt & @rbrinkhaus. is a great ally & supporter of Kosova. They extended best wishes for our new government & offered their support.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter