Lajme

Alkida Koçi, përkthyese në gjykatën e Barcelonës

Një storie suksesi tani më është edhe nga Sanja, pikërisht nga Gjykata e Barcelones, përcjell albinfo.ch.

Alkida Koçi është një vajzë shqiptare, e cila punon si përkthyese e gjuhës shqipe në gjykatën e Barcelonës. Edhe pse 24 vjeçe, ajo ka një pozicion kyç në institucionin e drejtësisë spanjolle.

E ftuar në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel, ajo ka treguar se është me origjinë nga Tirana dhe se ishte vetëm 7 vjeçe kur u largua me familjen në Barcelonë. Ajo ka mbaruar shkollën për mësuese dhe aktualisht po ndjek Masterin në lidhje me arsimin.

Përvec punës në gjykatë, Alkida punon dhe si Sales Consultant për firmën e njohur Swarovski në Barcelonë.

Për më shumë, video më  poshtë:


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI