Lajme

Ambasada e Kosovës në Vjenë organizon event për përvjetorin e 16-të të Pavarësisë së Kosovës

Sot (e martë), Ambasada e Kosovës në Vjenë organizon event për përvjetorin e 16-të të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, shkruan albinfo.at.

Në ftesën e dërguar, Ambasada ka bërë të ditur se eventi do të nisë nga ora 18:00 dhe do të zgjasë deri në orën 20:00 h.

Në këtë event pritet të marrin pjesë disa figura të rëndësishme të politikës, siç është Donika Gervalla, zëvendëskryeministre dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Vlen të theksohet se ky evend do të mbahet në adresen ‘Großer Festsaal’ Industriellenvereinigung Schwarzenbergplatz 4 1030 Vjenë. /Albinfo.at

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm