LIFESTYLE

Ambasadori britanik: Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

Këngëtarja Dua Lipa ka shkruar histori duke fituar dy çmime të rëndësishme në “Grammy”.

Ajo është krenaria e shqiptarëve, por jo vetëm, përcjell albinfo.ch.

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘Grammy’.

‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve’, ka shkruar ambasadori britanik në “Facebook”.

Përveç këtyre çmimeve, ajo ka fituar edhe disa çmime të rëndësishme në vitin e kaluar, ka mbajtur shumë koncerte, derisa këngët e saj ishin të para në top listat britanike dhe në SHBA.