Lajme

Arrestohet 24 vjeçari shqiptar në Itali, kapet me drogë

Një 24 vjeçar nga Kosova është arrestuar për drogë në Itali. Sipas mediave italiane, i riu ka tentuar që të arratiset kur është ndaluar për një kontroll në makinë por u kap brenda pak minutash, përcjell albinfo.ch. 

Brenda makinës policia gjeti dhe sekuestroi mbi 1 kilogramë drogë. Sakaq, u denoncua edhe pasagjeri që ndodhej me të në makinë, një 23 vjeçar gjithashtu shqiptar, pasi ishte emigrant ilegal.