Futboll

Arsenali e vë në shitje Shkodran Mustafin

Mbrojtësi shqiptar që përfaqëson kombëtaren e Gjermanisë, Shkodran Mustafi, për shkak të formës së dobët që ka pasur këtë vit, thuhet se do të largohet në fund të sezonit nga Arsenali.

Sipas mediave në ishull, trajneri Unai Emery nuk llogarit në shërbimet e Mustafit, për sezonin e ri pas gabimeve të shumta të mbrojtësit këtë edicion, përcjell albinfo.ch.

Ata kërkojnë rreth 45 milionë euro për ta lënë të lirë mbrojtësin. Përveç Mustafit, qëndrimin të sigurt te londinezët nuk e kanë as Mkhitaryan dhe Ozil.