Lajme

Asnjë humbje jete dhe 31 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve atje janë konfirmuar 31 raste të reja me COVID-19.

Sipas komunikatës për medie, nuk ka pasur asnjë rast të vdekjes në 24 orë.

Janë kryer 2377 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid 19, 31 qytetarë, në këto bashki: 7 raste në Tiranë, 6 raste në Elbasan, 5 raste në Skrapar, 3 raste në Lushnje, 2 raste në Lezhë, Sarandë, 1 rast në Krujë, Fier, Has, Berat, Kamëz.

 

 

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI