Lajme

Atalanta kërkon Mërgim Vojvodën

Ekipi nga Bergamo, Atalanta, është duke përcjellë nga afër mbrojtësin e djathtë të Kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvodën.

Sipas medias belge, “Le Meuse”, skautët e skuadrës ë trajnerit Manuel Gasperini e kanë përcjellë kosovarin gjatë gjithë sezonit që lamë pas dhe janë të gatshëm ta transferojnë atë në Belgjikë.

Gazeta “Le Meuse” raporton se në Belgjikë ka shkuar drejtori sportiv Sartorui dhe Gabriele Zamagna, ku janë duke e përcjellë atë nga afër, derisa Standard Liege po përgatitet për sezonin e ri.

Për mbrojtësinë e Kosovës janë interesuar edhe Torino, por Atalanta ka mundësi më të mëdha, pasi do të jetë në Ligën e Kampionëve edhe në vitin e ardhshëm./GE


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI