Sport

Atleti Muhamet Ramadani fiton medalje të artë në Turqi

Atleti nga Kosova, Muhamet Ramadani, ka fituar medalje të artë në Kampionatin Ballkanik U18 që po mbahet në Stamboll, përcjell albinfo.ch.

Sipas Komitetit Olimpik itëKosovës, Ramadani e fitoi të artën në hedhjen e gjylës, në një distancë prej 19.31 metrash.

Pas fitores, Ramadani ka pozuar para kamerave me flamurin e Kosovës mbi supe.

Tashmë, Ramadani do ta përfaqësojë Kosovën edhe në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019, përcjell albinfo.ch.

KOK ka përgëzuar Muhametin dhe iu ka uruar fat edhe garuesve të tjerë që po marrin pjesë në këtë garë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI