Shqiperia

Austri: Shqiptarit i del e vjedhur vetura luksoze e blerë 6 vjet më parë

Autoritetet në Austri kanë arrestuar një 24-vjeçar shqiptar, i cili po drejtonte një makinë luksoze në kufirin me Slloveninë.

I riu shqiptar është ndaluar ditën e Krishtlindjes dhe pas një kontrolli nga autoritetet, është zbuluar se makina e tij BMW 330i ishte vjedhur në Gjermani gjashtë vjet më parë.

Makina u konfiskua menjëherë, kurse ndaj shtetasit shqiptarit me banim në Itali u ngrit një padi, pavarësisht se ai tha se e ka blerë makinën në mënyrë të ligjshme./boldnews