Lajme

Bazeli vihet pas Edon Zhegrovës dhe Andi Zeqirit

Sipas raportimit të Blick-ut, skuadra zvicerane ka nevojë për disa lojtarë, mirëpo primare do të jetë transferimi i Edon Zhegrovës nga Genk dhe Andi Zeqiri prej Lausannes.

Zhegrova ka qenë në huazim te Bazeli për një edicion, aty ku ka arritur të gjejë veten mjaft mirë.

Në anën tjetër, Zeqiri ka shpërthyer te Lausanne dhe Bazeli është duke bërë çmos që t’i marrë shërbimet e tij sa më shpejt.

Dy lojtarët shqiptarë pritet të bëhen nga më të rëndësishmit në kampionatin e Zvicrës, pasi loja e tyre tashmë vlerësohet lart, përcjell albinfo.ch.