Sporti

Bayerni shumë afër transferimit të talentit kosovar

Stuttgard ka arritur një marrëveshje me Bayern Munchen që këta të fundit të mund të transferojnë talentet e tyre, ngjashëm si marrëveshja Ajax – Barcelona, përcjellë albinfo.ch

Skuadra bavareze kërkon të transferoj talentin shqiptar, Leon Dajaku, shkruan Indeksonline.

Dajaku i cili ishte në trajnim me skuadrën e parë u largua për shkak të një problemi në kyçin e këmbës.

Bayerni ka kërkon ta transferoj 19 vjeçarin dhe më pas të huazoj për një vit në skuadrën e dytë që garon në Bundesliga 3.

Kontrata e tij me Stuttgardin përfundon në vitin 2020.

Dajaku ka bërë paraqitje me grupmoshat e reja të Gjermanisë. /